Obchody Dnia godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

W dniu 17 maja 2018 obchodziliśmy już po raz piętnasty w Myślenicach Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach , którą celebrował ksiądz proboszcz Stanisław Makowski. Po mszy pomimo niesprzyjającej pogody, pod przewodnictwem reprezentacji Orkiestry Dętej z Dobczyc. Ulicami Myślenic przeszedł kolorowy pochód osób z Niepełnosprawnością Intelektualna wraz z ich opiekunami, rodzinami i przyjaciółmi z całego powiatu myślenickiego. Marsz Godności zakończył się na myślenickim rynku gdzie dla uczestników przygotowano szereg atrakcji i występy wychowanków OREW, podopiecznych ŚDS „Magiczny Dom”, uczniów Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Myślenicach a także uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na naszej scenie wystąpiła również Aleksandra Parszywka. Nasze spotkanie poprowadziła nieoceniona Pani Dorota Ruśkowska. Cel jak zawsze był tylko jeden – integracja, wsparcie i dobra zabawa.

Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem sprawowali: Poseł na Sejm Pan Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Pan Józef Tomal oraz gospodarz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Maciej Ostrowski.

Wszystkim przybyłym gościom, którzy pomimo nie najlepszej pogody przybyli na nasze uroczystości bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez naszego przyjaciela pana

    Dostępność